Ambitny cel — do 1500 km na jednym ładowaniu 

Ambitny cel — do 1500 km na jednym ładowaniu 

Toyota, będąc pionierem w dziedzinie motoryzacji, poprzez wprowadzenie nowych technologii budowy, zdecydowała się na ambitny krok w kierunku elektryfikacji. Nie rezygnując przy tym, z inwestycji w inne obszary technologiczne, w tym rozwój technologii wodorowej marka postawiła sobie wyzwanie przekroczenia granic dotychczasowych osiągnięć, ogłaszając plan osiągnięcia niesamowitego zasięgu 1000 kilometrów dla swoich pojazdów elektrycznych (BEV) do 2026 roku.

W dalszej perspektywie firma dąży do osiągnięcia rewolucyjnego zasięgu wynoszącego aż do 1500 km na jednym doładowaniu!

Toyota nie tylko kładzie nacisk na innowacyjność tych samochodów, ale również na ich przystępną cenę osiągniętą dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, w tym procesie produkcji. 

Kolejny krok — baterie litowo-jonowe i większe zasięgi

Toyota nieustannie dąży do przewagi w dziedzinie pojazdów elektrycznych, kierując się swoim ambitnym planem technologicznym dotyczącym akumulatorów. Wobec tego planu Toyota ogłosiła zamiar wprowadzenia nowej linii modeli od 2026 roku, skupiając się na dostarczaniu innowacyjnych ulepszeń.
Nowy elektryczny model Toyoty zostanie wyposażony w nową baterię, która będzie pozwalała na pokonanie do 1000 km na 1 ładowaniu. Bateria ma charakteryzować się większą gęstością energii, a sama konstrukcja pojazdu zostanie dopracowana pod kątem aerodynamiki, a masa całego pojazdu zostanie możliwie obniżona.

Naładowanie nowej baterii od 10-80% ma zająć zaledwie 20 minut!
By sprostać temu wyzwaniu, Toyota w maju założyła specjalny oddział „BEV Factory” gdzie zamierza wyprodukować około 1,7 miliona z przewidywanych 3,5 miliona BEV do roku 2030.

Nowe wydajne i tanie akumulatory

Powszechnie wykorzystywana w pojazdach hybrydowych, bipolarna konstrukcja baterii będzie dostosowana do potrzeb pojazdów elektrycznych. W tym celu zostaną użyte ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe, które charakteryzują się niższymi kosztami. Planuje się wprowadzenie tego typu baterii do produkcji między 2026 a 2027 rokiem. Przewidywany czas ładowania od 10% do 80% wynosić będzie zaledwie 30 minut (podczas korzystania z szybkiej ładowarki).

Porównując te baterie do akumulatorów wykorzystanych w modelu Toyota bZ4X, można zaobserwować, że zasięg pojazdu może wzrosnąć nawet o 20%, a koszty produkcji mogą spaść aż o 40%.

Toyota – marka, która zawsze jest jeden krok przed resztą

Zdolność Toyoty do wyprzedzania swoich czasów jest dobrze znana, począwszy od legendarnego Priusa, a skończywszy na modelu Mirai z ogniwami paliwowymi. Firma konsekwentnie wykorzystuje swoje technologiczne zdolności, a przedstawiciele firmy podczas prezentacji strategii podkreślają, że dążą do bycia liderem w wykorzystaniu potencjału technologicznego.

Innowacyjność i dostępność cenowa to dwa główne cele Toyoty

Wprowadzenie technologii „giga castingu” (odlewów) pozwoli na znaczną integrację komponentów i obniżenie kosztów produkcji oraz inwestycji w fabryki. Dzięki samobieżnej technologii produkcji procesy i inwestycje w zakładach mogą zostać skrócone o połowę. 

Toyocie zależy na dalszym doskonaleniu technologii akumulatorów

Planuje wprowadzić baterie litowo-jonowe z niklową katodą, które pozwolą na zasięg do 1100 kilometrów w perspektywie lat 2027-2028 firma zamierza wprowadzić akumulatory ze stałym elektrolitem, osiągając zasięg do 1200 km, z perspektywą zwiększenia tej wartości nawet do 1500 km. To osiągnięcie stawia Toyotę na czele rynku, oferując zasięgi nawet nieosiągalne dla dzisiejszych spalinowych modeli.

Równocześnie Toyota pracuje nad wprowadzeniem innowacji w układzie osi e-Axle, oferując pasażerom większą przestrzeń i pojemniejszy bagażnik. Zastosowanie półprzewodników z węglikiem krzemu ma z kolei ograniczyć straty mocy. Marka wprowadza także zmiany w procesach produkcyjnych, budując nowe modele elektryczne z trzech głównych komponentów w modułowej strukturze, co przyniesie oszczędności i większą precyzję montażu.

źródła: Toyota.pl

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *


Szykujesz się do kupienia auta EV? A może lada dzień odbierzesz pojazd z salonu i potrzebujesz osprzętu? A może od kilku lat jeździsz takim autkiem, ale zepsuł Ci się Wallbox? W takim razie jesteś w dobrym miejscu! W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co tylko może się przydać w podroży lub w garażu. Przygotowaliśmy szeroki asortyment do samochodów elektrycznych, a w nim:

  • Ładowarki –stacje DC słupki AC, Wallboxy i mobilne EVSE;
  • przewody ładowania typu 1 i 2
  • akcesoria ładowania –adaptery, liczniki oraz przedłużacze;
  • akcesoria samochodowe –dywaniki, maty bagażnikowe.

Sklep internetowy z akcesoriami do elektryków -ilość i jakość

Wielu kierowców nie decyduje się na zakup auta EV z jednego powodu. Obawiają się, trudności ze znalezieniem odpowiedniego osprzętu. Chcemy oszczędzić Ci takich zmartwień i dlatego oferujemy osprzęt do różnych modeli i typów aut.
Nie myśl, że skupiając się na ilości, zapomnieliśmy o jakości! Proponujemy artykuły jedynie od cenionych w branży producentów, m.in. Wallbox, Webasto, ABB, Ekoenergetyka, Nrgkick, Juice booster i wielu innych!