Ładowarka Wallbox Pulsar – co oznacza kolor diody LED?

Ładowarka Wallbox Pulsar – co oznacza kolor diody LED?

Pulsar to seria ładowarek marki Wallbox przeznaczonych do ładowania pojazdów elektrycznych. Ich panel przedni wyposażony jest w pierścieniową diodę LED, która pełni ważną rolę w informowaniu użytkownika o aktualnym statusie ładowania. Oto przegląd kolorów diod LED na ładowarce Pulsar oraz ich znaczenie:

ZIELONY (ruch okrężny) – Tryb inicjalizacji

Kiedy zasilanie ładowarki Pulsar zostanie włączone, dioda LED będzie świecić na zielono ruchem, okrężnym. Oznacza to, że ładowarka rozpoczęła tryb inicjalizacji. Po zakończeniu tego procesu, dioda pozostanie nieruchoma, sygnalizując gotowość do użycia.

ZIELONY – Tryb gotowości

Jeśli ładowarka Pulsar jest włączona i gotowa do użycia, dioda LED będzie stale świecić na zielono. Ten stan utrzyma się do momentu podłączenia pojazdu lub wyłączenia ładowarki.

TURKUSOWY – Tryb gotowości

Gdy twój pojazd zostanie połączony z ładowarką Pulsar, dioda LED będzie świecić na turkusowo. W tym trybie następuje komunikacja między ładowarką a pojazdem, a dioda pozostaje w tym kolorze, gdy pojazd oczekuje na ukończenie zadania lub rozpoczęcie procesu ładowania. Ponadto, turkusowy kolor diody LED może także oznaczać:
Twój pojazd został w pełni naładowany w trakcie sesji ładowania,Wstrzymałeś proces ładowania za pomocą aplikacji myWallbox,Twój pojazd oczekuje na przydział zasilania i może występować błąd funkcji Power Boost.

TURKUSOWY (migający) – Tryb gotowości do rozpoczęcia zaplanowanego ładowania

Jeżeli pojazd jest podłączony do ładowarki Pulsar, a dioda LED miga na turkusowo, oznacza to, że ładowarka oczekuje na rozpoczęcie zaplanowanej sesji ładowania.

CIEMNONIEBIESKI (migający powoli) – Tryb ładowania

Gdy po nawiązaniu bezpiecznego połączenia pomiędzy ładowarką a pojazdem rozpocznie się proces ładowania, dioda LED będzie migać w kolorze ciemnoniebieskim.

ŻÓŁTY – Tryb zablokowania

Jeżeli zablokowano ładowarkę Pulsar za pomocą aplikacji lub portalu myWallbox, dioda LED będzie świecić na żółto. W przypadku, gdy do ładowarki przypisanych jest więcej niż jeden użytkownik, a brak jakichkolwiek działań ze strony użytkowników, ładowarka automatycznie zostanie zablokowana po kilku sekundach, jeśli włączona jest opcja automatycznej blokady.

CZERWONY – Tryb błędu

W przypadku wykrycia problemu z ładowarką, pojazdem elektrycznym lub systemem sieci elektrycznej, dioda LED na ładowarce będzie świecić na czerwono. W takim przypadku nie należy próbować ładować pojazdu, a zamiast tego zaleca się skontaktować z działem Obsługi Klienta Wallbox w celu wskazania najlepszej procedury postępowania.

BIAŁY (szybki ruch obrotowy) – Aktualizacja oprogramowania sprzętowego

Kiedy trwa aktualizacja oprogramowania sprzętowego ładowarki Pulsar, dioda LED będzie migać na biało. W trakcie tego procesu nie należy wykonywać żadnych czynności, aby uniknąć uszkodzenia urządzenia.

FIOLETOWY – Synchronizacja

Gdy ładowarka synchronizuje się z aplikacją myWallbox poprzez Bluetooth, dioda LED będzie świecić na fioletowo.

Dzięki kolorowym diodom LED na ładowarce Pulsar użytkownicy mogą łatwo śledzić jej status oraz otrzymywać istotne informacje o procesie ładowania pojazdów elektrycznych. Jest to przydatna funkcja, która zapewnia większą kontrolę nad ładowaniem i użytkowaniem ładowarki Walllbox Pulsar.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *


Szykujesz się do kupienia auta EV? A może lada dzień odbierzesz pojazd z salonu i potrzebujesz osprzętu? A może od kilku lat jeździsz takim autkiem, ale zepsuł Ci się Wallbox? W takim razie jesteś w dobrym miejscu! W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co tylko może się przydać w podroży lub w garażu. Przygotowaliśmy szeroki asortyment do samochodów elektrycznych, a w nim:

  • Ładowarki –stacje DC słupki AC, Wallboxy i mobilne EVSE;
  • przewody ładowania typu 1 i 2
  • akcesoria ładowania –adaptery, liczniki oraz przedłużacze;
  • akcesoria samochodowe –dywaniki, maty bagażnikowe.

Sklep internetowy z akcesoriami do elektryków -ilość i jakość

Wielu kierowców nie decyduje się na zakup auta EV z jednego powodu. Obawiają się, trudności ze znalezieniem odpowiedniego osprzętu. Chcemy oszczędzić Ci takich zmartwień i dlatego oferujemy osprzęt do różnych modeli i typów aut.
Nie myśl, że skupiając się na ilości, zapomnieliśmy o jakości! Proponujemy artykuły jedynie od cenionych w branży producentów, m.in. Wallbox, Webasto, ABB, Ekoenergetyka, Nrgkick, Juice booster i wielu innych!