Wallbox czy mobilna stacja ładowania? – Zalety i wady

Wallbox czy mobilna stacja ładowania? – Zalety i wady

Wallbox czy mobilna stacja ładowania? Która opcja ładowania najlepiej nadaje się do twojego samochodu elektrycznego? Dostępne są różne rozwiązania ładowania dla pojazdów elektrycznych. W przestrzeni publicznej dostępne są Wallboxy, słupki ładowania AC, a teraz także stacje szybkiego ładowania DC. Dodatkowo, w domu, właściciele pojazdów elektrycznych mogą wybrać między wallboxem a mobilną ładowarką.

Obecnie bardzo popularne mobilne stacje ładowania oferują elastyczne opcje ładowania w podróży, w domu lub w pracy. W poniższym artykule porównamy wallbox z mobilną stacją ładowania. Sprawdź, którą opcję warto wybrać!

Wallbox do ładowania w stałym miejscu

Wallbox to stacja ładowania, która zazwyczaj jest instalowana na ścianie. Osoby mające dostęp do prywatnego miejsca parkingowego lub garażu mogą zdecydować się na instalację wallboxa. Kluczowa zaleta jest oczywista: zarówno w celach komercyjnych, jak i prywatnych, pojazd elektryczny może być ładowany w stałym miejscu. Ładowanie w domu jest szczególnie wygodne, ponieważ właściciele pojazdów elektrycznych mogą obudzić się z w pełni naładowanym pojazdem następnego ranka, gotowym do codziennych tras. Podobnie, ładowanie podczas godzin pracy na terenie firmy zapewnia podobną zaletę.

Zazwyczaj ładowanie w domu lub na terenie firmy jest znacznie tańsze niż na publicznych stacjach ładowania. Wallbox wymaga połączenia o dużym natężeniu prądu i wymaga stałego okablowania. Osoby zainteresowane muszą skorzystać z usług elektryka do instalacji wallboxa, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, które nie powinny być lekceważone. Najpopularniejsze modele wallboxów mają wbudowany system zarządzania obciążeniem, co pozwala na efektywne wykorzystanie energii w obrębie całej instalacji elektrycznej.

Zarządzanie obciążeniem zapewnia równomierny podział mocy na wiele pojazdów elektrycznych, które jednocześnie ładują się w tej samej sieci, co skutecznie zapobiega potencjalnym przeciążeniom.

Poznaj nasze propozycje Wallboxów:

Mobilna ładowarka — idealna w trakcie podróży

Termin „mobilna stacja ładowania” już na wstępie ujawnia kluczową zaletę w porównaniu do wallboxa: mobilna jednostka ładowania jest przenośna. Dzięki temu możesz zabrać ją, gdziekolwiek chcesz i ładować swój samochód z dowolnego miejsca na ziemi i z dowolnego źródła ładowania, a to dzięki licznym adapterom.

Wyobraź sobie, że jesteś na wakacjach lub podróży służbowej, a na miejscu nie masz dostępu do stacji ładowania. Nawet w takim przypadku szybkie ładowanie za pomocą mobilnego wallboxa jest możliwe bez żadnych problemów.

Do tego rodzaju zastosowań nie jest wymagane połączenie o dużym natężeniu prądu, co pozwala na korzystanie z dowolnego dostępnego źródła zasilania w podróży. Zintegrowane mechanizmy bezpieczeństwa zapobiegają pożarom kabli lub innym ryzykom związanym z ładowaniem, dzięki czemu ładowanie za pomocą NRGkick jest całkowicie bezpieczne, niezależnie od źródła zasilania.

Zalety mobilnej stacji ładowania

Niestety infrastruktura ładowania w Europie nie jest jeszcze dobrze rozwinięta. Właściciele pojazdów elektrycznych nie zawsze mogą w łatwy sposób znaleźć stację ładowania na stałe. Jednak źródła zasilania znajdują się praktycznie wszędzie. I to właśnie tutaj pojawia się kluczowa zaleta mobilnej jednostki ładowania. Bez względu na to, czy jesteś na wakacjach, w podróży służbowej czy w mieście, mobilna stacja ładowania zamienia niemal każde miejsce w twoją prywatną stację ładowania dla pojazdów elektrycznych.

Mobilne EVSE jako w pełni elastyczny wallbox: Główne korzyści na pierwszy rzut oka

 • Koszt: Całkowity koszt mobilnych jednostek ładowania jest znacznie bardziej przystępny. Brak kosztów instalacji elektryka sprawia, że mobilna stacja ładowania staje się ekonomiczną alternatywą.
 • Elastyczność: NRGkick można łatwo podłączyć do dowolnego źródła zasilania. Nawet w trakcie podróży lub przeprowadzki nie ma potrzeby wykonywania żmudnych czynności, aby naładować swój pojazd elektryczny.
 • Mobilność: Mobilna stacja ładowania mieści się w każdym samochodzie i można ją łatwo przetransportować z jednego miejsca do drugiego. Dodatkowo nie ma potrzeby stosowania dodatkowych kabli do podłączenia do źródła zasilania.
 • Prawo do dotacji: Ładowarki również są uprawnione do pobierania na nie dotacji, co znacząco zmniejsza koszty inwestycji w mobilną jednostkę ładowania.

Najważniejsze różnice — Wallbox VS. Mobilne EVSE

Chętnie podkreślimy różnice między wallboxem a mobilną stacją ładowania. W ten sposób możesz łatwiej ocenić swoje zalety i wady oraz podejmować lepsze decyzje dotyczące strategii ładowania.

Wallbox:

 • Wallbox to stacjonarna jednostka, która jest instalowana na ścianie lub na specjalnym stojaku.
 • Do instalacji wallboxa wymagana jest obecność wykwalifikowanego elektryka.
 • Możesz ładować swój samochód tylko na wyznaczonym miejscu.

Mobilna ładowarka

 • Dzięki mobilnej ładowarce możesz ładować swój samochód elektryczny przy dowolnym dostępnym źródle zasilania.
 • Adaptery do gniazdek NRGkick umożliwiają elastyczne ładowanie z różnych źródeł zasilania.
 • Nie jest wymagana instalacja i obecność elektryka.
 • Mobilna jednostka ładowania zawiera wiele mechanizmów bezpieczeństwa i jest w 100% bezpieczna, niezależnie od źródła zasilania.
 • Mobilny wallbox można łatwo przetransportować z jednego miejsca do drugiego.

Podsumowując, mobilne EVSE potrafi wszystko, co potrafi wallbox, i jeszcze trochę więcej.

Wallbox czy mobilna stacja ładowania? Która jest lepsza?

NRGkick to optymalne mobilne rozwiązanie dla osób, które często podróżują i często są w drodze z powodów osobistych lub biznesowych. Dzięki licznym adapterom mobilna jednostka ładowania może być stosowana przy wszystkich powszechnie dostępnych źródłach zasilania. Jest to szczególnie korzystne w obszarach wiejskich i podczas długich podróży wakacyjnych, gdzie infrastruktura ładowania może jeszcze nie być wystarczająco rozwinięta.

Ponadto właściciele pojazdów elektrycznych stają się mniej zależni od publicznych stacji ładowania.

W niektórych gospodarstwach domowych warunki do zainstalowania stałego wallboxa mogą nie zostać spełnione. W takich przypadkach NRGkick oferuje dodatkową korzyść. Wallbox, raz zamontowany na stałe, nadaje się dla kierowców, którzy zazwyczaj podążają za przewidywalnymi trasami, takimi jak zakupy czy dojazd do pracy. W takich sytuacjach regularne ładowanie na stałym wallboxie nie niesie za sobą znaczących wad. Niemniej jednak nawyki kierowców zmieniają się w ciągu czasu. Osoby, które planują długotrwałe korzystanie z pojazdu elektrycznego, powinny dążyć do maksymalnej elastyczności. Dzięki NRGkick masz pełnoprawny wallbox, który oferuje wiele dodatkowych korzyści, w tym elastyczność, natychmiastową gotowość do użycia, kompatybilność z dowolnym standardowym gniazdkiem oraz brak kosztów instalacji.

Analiza kosztów

Porównując koszty stacjonarnej jednostki i mobilnej jednostki ładowania, staje się jasne, że mobilny wallbox jest znacznie tańszy. Wynika to głównie z braku kosztów instalacji. NRGkick nie jest droższy od wallboxa i obejmuje wszystkie funkcje, oprogramowanie i sprzęt potrzebny do ładowania pojazdów elektrycznych po zakupie. W przypadku wielu wallboxów często brakuje odpowiedniego kabla ładowania między samochodem a źródłem zasilania, co wymaga osobnego zakupu.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *


Szykujesz się do kupienia auta EV? A może lada dzień odbierzesz pojazd z salonu i potrzebujesz osprzętu? A może od kilku lat jeździsz takim autkiem, ale zepsuł Ci się Wallbox? W takim razie jesteś w dobrym miejscu! W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co tylko może się przydać w podroży lub w garażu. Przygotowaliśmy szeroki asortyment do samochodów elektrycznych, a w nim:

 • Ładowarki –stacje DC słupki AC, Wallboxy i mobilne EVSE;
 • przewody ładowania typu 1 i 2
 • akcesoria ładowania –adaptery, liczniki oraz przedłużacze;
 • akcesoria samochodowe –dywaniki, maty bagażnikowe.

Sklep internetowy z akcesoriami do elektryków -ilość i jakość

Wielu kierowców nie decyduje się na zakup auta EV z jednego powodu. Obawiają się, trudności ze znalezieniem odpowiedniego osprzętu. Chcemy oszczędzić Ci takich zmartwień i dlatego oferujemy osprzęt do różnych modeli i typów aut.
Nie myśl, że skupiając się na ilości, zapomnieliśmy o jakości! Proponujemy artykuły jedynie od cenionych w branży producentów, m.in. Wallbox, Webasto, ABB, Ekoenergetyka, Nrgkick, Juice booster i wielu innych!